24. Niedziela zwykła - 12 września 2021

1. Dzisiaj w Warszawie – uroczystość beatyfikacji Prymasa Tysiąclecia Kardynała Stefana Wyszyńskiego oraz Matki Elżbiety Róży Czackiej. Rozpoczyna się także Tydzień Wychowania oraz dni modlitw za dzieci młodzież i wychowawców.
  2. Kazania w naszej parafii głosi dzisiaj O. Wojciech Surówka, dominikanin, Duszpasterz Spotkań Lednickich. Podejmuje temat oddania się Matce Bożej.
  3. Msza święta sanktuaryjna w intencji próśb i podziękowań za wstawiennictwem Matki Bożej z Guadalupe – dzisiaj o godz. 18:30. Przedtem o godz. 18:00 – modlitwa różańcowa w intencjach nadesłanych do naszego Sanktuarium.
  4. Parafian i Gości, zwłaszcza rodziny z dziećmi zapraszamy dzisiaj na FESTYN PARAFIALNY od godz. 14:00 – do 17:00. W programie m. in.: loteryjka Dzwoneczek szczęścia, animacje, konkursy i zagadki dla dzieci, spotkanie z gwarą poznańską. Prowadzący – p. Paweł Kuleszewicz. Zgodnie z tradycją – prosimy o słodkości na stół festynowy. Serdecznie zapraszamy!
  5. W przyszłą niedzielę, 19 września, podczas Mszy świętej o godz. 11:00 oraz 12:30 będziemy gościli J. E. Ks. Biskupa Krzysztofa Białasika, misjonarza – ordynariusza diecezji Oruro w Boliwii, który wygłosi słowo Boże. Po liturgii będzie możliwość wsparcia misji.
  6. Spotkania duszpasterskie:
    • Rodzice oraz młodzież z klasy siódmej i ósmej – w poniedziałek, 20 września, godz. 18:30 – Msza święta i spotkanie katechetyczne;
    • Rodziców i dzieci z klas trzecich szkoły podstawowej, zamieszkałych w naszej parafii, zapraszam do biura parafialnego w celu zapisania się na bezpośrednie przygotowanie do Pierwszej Komunii Świętej: we wtorek, 21 września, w godz. 16:30 – 17:45 (grupa 1) oraz w środę, 22 września, w godz. 18:30 – 19:30 (grupa 2).
  7. Dzisiaj – w drugą niedzielę miesiąca – składka tradycyjnie jest przeznaczona na budowę naszego kościoła. Msza święta za naszych Dobroczyńców – dzisiaj o godz. 9:00. Wszystkim Drogim Parafianom i Szanownym Gościom niech Pan Bóg wynagradza wszelkie dobro! Po liturgii jest także możliwość złożenia ofiary na KUL, Wydział Teologiczny UAM w Poznaniu oraz szkoły katolickie.
  8. W najbliższą sobotę, 18 września, obchodzi swoje Imieniny J.E. Ks. Arcybiskup Stanisław Gądecki, Metropolita Poznański. Z tej okazji składamy najlepsze życzenia oraz modlimy się o potrzebne łaski i zdrowie w Jego posługiwaniu .
  9. Organizujemy rekolekcje – warsztaty dla małżonków w dniach 24 i 25 września w Ośrodku Sióstr Felicjanek „Nasz Dom” w Gębicach k/Czarnkowa; możliwość wyjazdu z dziećmi, szczegółowe informacje od poniedziałku na stronie internetowej parafii oraz na parafialnym FB. Zapisy i zgłoszenia: e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. Zapraszamy Drogich Parafian!
  10. W liturgii Kościoła w tym tygodniu: we wtorek – święto Podwyższenia Krzyża Świętego, w sobotę – święto św. Stanisława Kostki, Patrona Polski.
  11. Doroczna całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu w naszym kościele będzie w czwartek, 23 września – do godz. 21:00. Postarajmy się znaleźć czas i zaplanować osobista modlitwę przed Jezusem Eucharystycznym.
  12. Zachęcam do nabycia i lektury Przewodnika Katolickiego oraz Gościa Niedzielnego.
    Polecam – Gość EXTRA: Prymas i Róża – poświęcony nowym błogosławionym, cena – 10 zł – w kawiarence przy zakrystii.

Intencje od 12 do 19 września 2021

12.09.2021

9:00 W intencji Dobroczyńców Parafii i Sanktuarium, duchowo i materialnie wspierających budowę naszego kościoła

11:00 W intencji Małgorzaty z okazji 60. Urodzin – z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o Boże błogosławieństwo