I Niedziela Adwentu - 27 listopada 2022

1. W liturgii Kościoła rozpoczynamy Adwent oraz nowy rok liturgiczny i duszpasterski pod hasłem WIERZĘ W KOŚCIÓŁ CHRYSTUSOWY. Rekolekcje adwentowe, które poprowadzi ks. prof. Jacek Hadryś, odbędą się od 8 do 11 grudnia. Nauki rekolekcyjne – podczas wieczornych Mszy świętych o godz. 18:30 i przez całą niedzielę. Zaplanujmy udział i postarajmy się skorzystać z tego szczególnego czasu łaski!
  2. W bocznej kaplicy tradycyjnie zostało wystawione drzewko adwentowe z serduszkami – akcja dobroczynna organizowana przez Caritas Parafialną. W tym roku przygotujemy paczki świąteczne dla naszych braci i sióstr z Ukrainy, mieszkających na terenie naszej parafii. Zachęcamy do włączenia się w to dzieło. Prosimy o przynoszenie paczek do 15 grudnia włącznie. Bardzo dziękujemy za ten dar serca!
  3. Adwentowe Msze święte ku czci Matki Bożej –  roraty – w naszym kościele: w środę i w sobotę – o godz. 6:15, w pozostałe dni – o godz. 18:30.
    • W tym tygodniu – roraty w środę – wyjątkowo wieczorem o godz. 18:30.
    • W sobotę po roratach zapraszamy na śniadanie adwentowe.
    • Na roraty przynosimy własne lampiony. Do udziału zapraszam szczególnie dzieci pod opieką dorosłych oraz młodzież przygotowującą się do sakramentu bierzmowania.
  4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca.
    • Adoracja Najświętszego Sakramentu (Godzina Święta) i modlitwa o nowe powołania kapłańskie – w czwartek po wieczornej Mszy świętej do godz. 20:00.
    • W pierwszy czwartek miesiąca – biuro parafialne nieczynne.
    • Nabożeństwo ku czci Matki Bożej – w sobotę o godz. 17:45 – różaniec i medytacja przed Najświętszym Sakramentem; o godz. 18:30 – Msza święta wynagradzająca Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny.
    • Okazja do spowiedzi świętej – w piątek i w sobotę od godz. 17:30.
    • Odwiedziny chorych (na życzenie) – w sobotę przed południem.
  5. W środę, 30 listopada, w liturgii przypada święto św. Andrzeja Apostoła. W tym dniu swoje Imieniny obchodzi ks. Andrzej Piętka, pallotyn, któremu serdecznie dziękujemy za pięknie spełnianą posługę i pomoc duszpasterską w naszej parafii. W poniedziałek obchodzi swoje Imieniny J.E. Ks. Biskup Senior Zdzisław Fortuniak. Czcigodnym Solenizantom składamy najlepsze życzenia i zapewniamy o naszej modlitwie! Szczęść Boże!
  6. W przyszłą niedzielę będziemy przeżywali dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Po liturgii można złożyć ofiarę na Fundusz Kościołowi na Wschodzie.
  7. Organizujemy Parafialny Bal Karnawałowy – w sobotę, 11 lutego 2023 roku. Szczegółowe informacje zostaną podane na początku stycznia.
  8. Po liturgii – w niedziele i w dni powszednie – w salce przy zakrystii można nabywać opłatki (ofiara dobrowolna) oraz świece wigilijne Caritas w cenie: duże – 20 zł, małe – 10 zł.
  9. Intencje mszalne na grudzień br. oraz na 2023 rok można zamawiać w biurze parafialnym w godzinach przyjmowania. Jako katolicy nie zapominajmy o Ofierze Mszy Świętej za naszych zmarłych oraz przy innych ważnych okazjach w naszym życiu.
  10. Zachęcam do nabycia i lektury Przewodnika Katolickiego i Gościa Niedzielnego.

Intencje od 27 listopada do 4 grudnia 2022

27.11.2022

I Niedziela Adwentu

9:00  W dniu 1. Urodzin Bieniamina – z podziękowaniem za dar życia, z prośbą o Boże błogosławieństwo i opiekę Matki Bożej