4. Niedziela Wielkanocy - 21 kwietnia 2024

1. Dzisiaj w Kościele katolickim przeżywamy Niedzielę Dobrego Pasterza – Światowy Dzień Modlitw o Powołania. Rozpoczynają się Kwartalne Dni Modlitw o powołania do służby w Kościele. W osobistej i rodzinnej modlitwie pamiętajmy o tej ważnej intencji – módlmy się o nowe powołania kapłańskie, zakonne i misyjne, zwłaszcza z naszej wspólnoty parafialnej. Do tej modlitwy zapraszam w każdy czwartek podczas adoracji Najświętszego Sakramentu (przez 30 minut po wieczornej Mszy świętej), szczególnie w pierwszy czwartek miesiąca. Pokornie i z wielką ufnością prośmy Chrystusa Pana – Dobrego Pasterza, aby nigdy nie zabrakło głosicieli Słowa Bożego, szafarzy świętych sakramentów i przewodników katolickich wspólnot. Dzisiaj po liturgii można złożyć ofiarę na Arcybiskupie Seminarium Duchowne w Poznaniu.
  2. Modlitwa w intencji dzieci poczętych i ich rodziców oraz rodziców po utracie dziecka – w czwartek, 25 kwietnia: o godz. 18:00 – modlitwa różańcowa , o godz. 18:30 – Msza święta, następnie – nabożeństwo ekspiacyjne za grzechy przeciwko świętości życia.
  3. W liturgii Kościoła w tym tygodniu: we wtorek – uroczystość św. Wojciecha, Biskupa i Męczennika, głównego patrona Polski; w czwartek – święto św. Marka Ewangelisty.
  4. Nowych Parafian, zamieszkałych na ulicach: Bułgarska 57, 59 i 59 A; Świerzawska 4, 7, 11, 13; Ptasia 18, 20 i 22 oraz Leśnych Skrzatów, zapraszam do biura parafialnego i zapisania się do wspólnoty. Zapis – oficjalna przynależność do parafii ułatwia załatwienie formalności związanych z życiem sakramentalnym, np. w przyszłości przy uzyskaniu zaświadczenia dla osób, które podejmują zadania rodziców chrzestnych. Osobom nie zapisanym do parafii nie można wydawać stosownych dokumentów.
  5. W związku z różnymi pytaniami i sytuacjami przypominam, że zgodnie z wymogami Kodeksu Prawa Kanonicznego, kan. 874, par.1, rodzicami chrzestnymi mogą być wyłącznie osoby wierzące, praktykujące i odpowiedzialne. Nie mogą być osoby żyjące w konkubinacie (bez ślubu kościelnego); dające publiczne zgorszenie; nie biorące udziału we Mszy świętej w każdą niedzielę oraz młodzież, która nie uczestniczy w lekcjach religii w szkole.
  6. Bardzo dziękuję za ofiary, składane w kościele i na konto bankowe – na utrzymanie parafii, na budowę naszego kościoła oraz za daninę diecezjalną tym Parafianom, którzy ją złożyli. Bóg zapłać! za wszystkie dary serca. Niech Pan Bóg wynagradza każdą ofiarę i wszelkie dobro. Naszych Dobroczyńców zawierzamy szczególnej opiece św. Józefa.
  7. Zachęcam do nabycia i lektury Przewodnika Katolickiego oraz Gościa Niedzielnego.

Intencje od 21 do 28 kwietnia 2024

9:00  + Ryszard

11:00  + Zofia Witkowska

12:30  Za Parafian – CHRZEST ŚWIĘTY