10. Niedziela zwykła - 9 czerwca 2024

1. Dzisiaj o godz. 12:30 Mszy świętej będzie przewodniczył J.E. Ks. Biskup Romuald Kujawski, pochodzący z Poznania misjonarz, emerytowany Biskup Diecezjalny diecezji Porto National w Brazylii, który także udzieli sakramentu bierzmowania naszej młodzieży.
  2. Nabożeństwa czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa – w dni powszednie po zakończeniu Mszy świętej; w niedziele – po Mszy świętej o godz. 18:30.
  3. Msza święta sanktuaryjna w intencji podziękowań i próśb przez wstawiennictwo Matki Bożej z Guadalupe – w środę, 12 czerwca, o godz. 18:30, następnie okolicznościowe nabożeństwo. O godz. 18:00 – modlitwa różańcowa w intencjach nadesłanych do naszego Sanktuarium. Zapraszamy szczególnie małżonków modlących się o dar potomstwa.
  4. Spotkania duszpasterskie:
    • Krąg biblijny – w poniedziałek, 10 czerwca, po wieczornej liturgii,
    • młodzież ze szkoły ponadpodstawowej i ci, którzy dzisiaj przeżywają liturgię bierzmowania – w środę, 12 czerwca, o godz. 18:30 – Msza święta i nabożeństwo,
    • dzieci ze szkoły podstawowej wraz z rodzicami i rodzeństwem – w przyszłą niedzielę, 16 czerwca, o godz. 11:00 – dziękczynna Msza święta z okazji zakończenia roku szkolnego i katechetycznego; dzieci z klasy III otrzymają pamiątki komunijne oraz nośniki ze zdjęciami z uroczystości (proszę o odbiór tych rodziców, którzy tego jeszcze nie uczynili),
  5. Ojcowie Franciszkanie Konwentualni na Górze Przemysła zapraszają na Odpust ku czci św. Antoniego z Padwy w czwartek, 13 czerwca. Msze święte w tamtejszym Sanktuarium o godz. 7:00, 9:00, 12:00 i suma odpustowa o godz. 18:30.
  6. W liturgii Kościoła w tym tygodniu: w poniedziałek – wspomnienie bł. Bogumiła, biskupa, patrona Archidiecezji Poznańskiej; we wtorek – św. Barnaby, Apostoła; w czwartek – św. Antoniego z Padwy; w piątek – bł. Michała Kozala, biskupa i męczennika.
  7. Bardzo dziękuję za ofiary, składane w kościele i wpłacane na konto bankowe (numer konta znajduje się na stronie internetowej naszej parafii oraz na parafialnym FB). Niech Pan Bóg wynagradza każdą ofiarę i wszelkie dobro. Naszych Dobroczyńców zawierzamy szczególnej opiece św. Józefa. Dzisiaj – w drugą niedzielę miesiąca – składka na inwestycje związane z budową naszego kościoła. Msza święta w intencji Dobroczyńców Parafii i Sanktuarium została odprawiona w środę, 29 maja, o godz. 18:30. Dzisiaj po liturgii jest możliwość złożenia ofiary na KUL, Wydział Teologiczny UAM w Poznaniu i szkoły katolickie.
  8. W najbliższą sobotę, 15 czerwca, podczas wieczornej Mszy świętej będzie śpiewał Chór im. Andrzeja Niedziałkowskiego (z Rynku Wildeckiego), po liturgii – koncert i wspólna modlitwa. Program koncertu – na stronie i na parafialnym FB. Serdecznie zapraszamy!
  9. Intencje mszalne można zamawiać w biurze parafialnym. Jako katolicy pamiętajmy o Ofierze Mszy Świętej za naszych zmarłych oraz o innych wydarzeniach w naszym życiu.
  10. W związku z różnymi pytaniami i sytuacjami przypominam, że zgodnie z wymogami Kodeksu Prawa Kanonicznego, kan. 874, par.1, rodzicami chrzestnymi mogą być wyłącznie osoby wierzące, praktykujące i odpowiedzialne. Nie mogą być osoby żyjące w konkubinacie (bez ślubu kościelnego); dające publiczne zgorszenie; nie biorące udziału we Mszy świętej w każdą niedzielę oraz młodzież, która nie uczestniczy w lekcjach religii w szkole.
  11. Wszystkich Nowych Parafian, zwłaszcza zamieszkałych na ulicach: Bułgarska 57, 59 i 59 A; Świerzawska 4, 7, 11, 13; Ptasia 18, 20 i 22 oraz Leśnych Skrzatów, zapraszam do biura parafialnego i zapisania się do wspólnoty. Zapis – oficjalna przynależność do parafii ułatwia załatwienie formalności związanych z życiem sakramentalnym, np. w przyszłości przy uzyskaniu zaświadczenia dla osób, które podejmują zadania rodziców chrzestnych. Osobom nie zapisanym do parafii nie można wydawać stosownych dokumentów.
  12. Z okazji mojego Srebrnego Jubileuszu Kapłaństwa z całego serca dziękuję – za pamięć, obecność, modlitwę, zamówione w mojej intencji liczne Msze święte w różnych świętych miejscach świata, życzenia, kwiaty, prezenty i niezwykłe dowody życzliwości, przekazywane w ostatnim czasie – przede wszystkim Parafianom, Przyjaciołom naszego Sanktuarium, przedstawicielom środowiska medycznego, akademickiego i szkolnego naszego miasta. Wyrazy mojej szczerej i głębokiej wdzięczności kieruję do księży biskupów, kapłanów i osób zakonnych – z Polski i z zagranicy. Niech Pan Bóg Wszystkim wynagradza wszelkie dobro!
  13. Zachęcam do nabycia i lektury Przewodnika Katolickiego, Gościa Niedzielnego i czasopism dla dzieci.

Intencje od 9 do 16 czerwca 2024

9.06.2024

12:30  Za Parafian

18:30  + Piotr Jaroszyk (10 rocz. śm.)

10.06.2024

18:30  W intencji Małgorzaty – z okazji Imienin – z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dar Świętości przez Serce Niepokalanej

11.06.2024

18:30  W intencji ks. Proboszcza Mirosława Musiała – z okazji 25. rocznicy święceń kapłańskich

12.06.2024

18:00   Różaniec święty

18:30   W intencji podziękowań i próśb przez wstawiennictwo Matki Bożej z Guadalupe

13.06.2024

18:30  W intencji wnuka Antoniego – z okazji Urodzin i Imienin – z podziękowaniem za opiekę Matki Bożej i Jej Niepokalanego Serca, z prośbą o wstawiennictwo patrona – św. Antoniego z Padwy na dalsze dni życia (int. od babci, wujka i rodziny)

14.06.2024

18:30  W intencji Danuty – z okazji Imienin – z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dar świętości przez Serce Niepokalanej

15.06.2024

18:30   + Krystyna Ciołkiewicz (1 rocz. śm.)

16.06.2024

9:00  + Leon Mikołajczyk (int. od rodziny Ratajczaków)

11:00  Msza święta dziękczynna za rok szkolny 2023/24, z prośbą o Boże błogosławieństwo na czas wakacji dla dzieci i młodzieży naszej parafii

12:30  Za Parafian – CHRZEST ŚWIĘTY