5. Niedziela Wielkanocy - 28 kwietnia 2024

1. W poniedziałek, 29 kwietnia, przypada Dzień Męczeństwa Duchowieństwa Polskiego z czasów II wojny światowej. W tym dniu – w 79. rocznicę wyzwolenia obozu koncentracyjnego w Dachau – wspominamy zwłaszcza kapłanów archidiecezji poznańskiej, którzy ponieśli śmierć w obozach zagłady oraz tych, którzy po zakończeniu wojny gorliwie służyli w naszych parafiach. Niech nie zabraknie naszej pamięci, modlitwy i wdzięczności wobec kapłanów, którzy złożyli ofiarę z życia za Kościół i za Polskę. Gorąco zapraszam do udziału we Mszy świętej o godz. 18:30.
  2. W piątek, 3 maja, przypada uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski, głównej Patronki naszej Ojczyzny. Msze święte o godz. 9:00, 11:00 i 18:30.
    W piątek z racji uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
  3. Nabożeństwa majowe ku czci Matki Bożej – w tygodniu po zakończeniu Mszy świętej; w niedzielę – po Mszy świętej o godz. 18:30. W naszej modlitwie pamiętajmy o maturzystach.
  4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca.
    • Adoracja Najśw. Sakramentu (Godzina Święta), modlitwa o nowe powołania kapłańskie, zwłaszcza z naszej parafii – w czwartek – po wieczornej Mszy świętej do godz. 20:00. W tym czasie biuro parafialne nieczynne.
    • Nabożeństwo ku czci Matki Bożej z okazji pierwszej soboty miesiąca – w sobotę o godz. 17:45.
    • Okazja do spowiedzi świętej – w piątek i w sobotę – 30 minut przed Mszą świętą.
    • Odwiedziny chorych (na życzenie) – w sobotę przed południem.
  5. Młodzież przygotowującą się do sakramentu bierzmowania (wszystkie grupy – oprócz klasy 7) zapraszam we wtorek, 14 maja, na Mszę świętą o godz. 18:30, nabożeństwo majowe i katechezę. Obecność konieczna!
  6. W liturgii Kościoła w tym tygodniu wspominamy: w poniedziałek – św. Katarzynę ze Sieny, patronkę Europy; we wtorek – św. Piusa V, papieża; w sobotę – św. Floriana, męczennika – patrona parafii na Jeżycach.
  7. Nowych Parafian, zwłaszcza zamieszkałych na ulicach: Bułgarska 57, 59 i 59 A; Świerzawska 4, 7, 11, 13; Ptasia 18, 20 i 22 oraz Leśnych Skrzatów, zapraszam do biura parafialnego i zapisania się do wspólnoty. Zapis – oficjalna przynależność do parafii ułatwia załatwienie formalności związanych z życiem sakramentalnym, np. w przyszłości przy uzyskaniu zaświadczenia dla osób, które podejmują zadania rodziców chrzestnych. Osobom nie zapisanym do parafii nie można wydawać stosownych dokumentów.
  8. W związku z różnymi pytaniami i sytuacjami przypominam, że zgodnie z wymogami Kodeksu Prawa Kanonicznego, kan. 874, par.1, rodzicami chrzestnymi mogą być wyłącznie osoby wierzące, praktykujące i odpowiedzialne. Nie mogą być osoby żyjące w konkubinacie (bez ślubu kościelnego); dające publiczne zgorszenie; nie biorące udziału we Mszy świętej w każdą niedzielę oraz młodzież, która nie uczestniczy w lekcjach religii w szkole.
  9. Bardzo dziękuję za ofiary, składane w kościele i na konto bankowe – na utrzymanie parafii, na budowę naszego kościoła oraz za daninę diecezjalną tym Parafianom, którzy ją złożyli. Bóg zapłać! za wszystkie dary serca. Niech Pan Bóg wynagradza każdą ofiarę i wszelkie dobro. Naszych Dobroczyńców zawierzamy szczególnej opiece św. Józefa.
  10. Zachęcam do nabycia i lektury Przewodnika Katolickiego, Gościa Niedzielnego i czasopism dla dzieci. Do Przewodnika jest dołączony modlitewnik na maj.

Intencje od 28 kwietnia do 5 maja 2024

9:00  + Zofia i Marian Barnasiowie

11:00  W intencji Ireny – z okazji Urodzin i Imienin

12:30  W intencji Maurycego – z okazji 8. Urodzin

18:30  W intencji Marka – z okazji 40. Urodzin

29.04.2024

18:30  W intencji polskich Kapłanów – zamordowanych w czasie II wojny światowej (79. rocz. wyzwolenia KL - Dachau – Dzień Męczeństwa Duchowieństwa Polskiego)

18:30  + Ks. Engelbert Palmer (3 rocz. śm.)

1.05.2024

8:00  Przez wstawiennictwo św. Józefa – w intencji narzeczonych i przygotowujących się do małżeństwa

2.05.2024

18:30  W intencji kapłanów i osób konsekrowanych – o wierność powołaniu, o nowe powołania kapłańskie z naszej parafii

Adoracja Najśw. Sakramentu do godz. 20:00

3.05.2024

Najświętszej Maryi Panny - Królowej Polski (uroczystość)

9:00  + Edmund Kozal (4 rocz. śm.)

18:30  + Piotr Foltynowicz (25 rocz. śm.), + Aleksy

4.05.2024