Szkoła Katechistów - zapisy

Do Szkoły Katechistów Archidiecezji Poznańskiej, na rok 2017/2018 można się zgłaszać poprzez eFormularz:

• Warunkiem przyjęcia do Szkoły Katechistów jest zgoda i pozytywna opinia Księdza Proboszcza oraz złożenie we wrześniu 2017 roku wskazanych dokumentów. Szczegółowe informacje na ten temat są zamieszczone na stronie internetowej www.katecheza.pl. Można je także uzyskać pisząc na adres
    e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub pod numerem telefonu 603 624 952.
  • Ponieważ liczba miejsc jest ograniczona warunkiem przyjęcia do Szkoły Katechistów jest wcześniejsze zgłoszenie drogą internetową poprzez eFormularz.

Zgłoszenia we wrześniu 2017 roku będą możliwe  jedynie wtedy, będą jeszcze wolne miejsca.

WE WRZEŚNIU 2017 ROKU NALEŻY DOSTARCZYĆ DO SEKRETARIATU SZKOŁY KOMPLET DOKUMENTÓW w postaci:

1. Wypełnionego kwestionariusza (do pobrania także w sekretariacie szkoły).
  2. Pozytywnej opinii Proboszcza parafii, z której pochodzi kandydat.
  3. Dwóch zdjęć legitymacyjnych.
  4. Dokonanie opłaty za pierwszy etap formacji

ODPŁATNOŚĆ:

1. Za I etap formacji /od października 2017 r. do czerwca 2018 r./ - 200 zł
  2. Za rekolekcje weekendowe w Morasku -  ok. 140 zł. Wpłata w dniu rozpoczęcia rekolekcji.
  3. Za II etap formacji /od października 2018 do grudnia 2018 r. / - 50 zł.

Płatne na  pierwszym zjeździe drugiego etapu formacji.

SEKRETARIAT SZKOŁY
we wrześniu dla interesantów czynny
wtorek i czwartek 15.00-18.00
Budynek A, Wydział Teologiczny UAM, pok. 221, II piętro. Telefon kontaktowy: 603 624 952
FORMACJA W SZKOLE KATECHISTÓW

I ETAP

Zajęcia formacyjne -  12 zjazdów od końca września br. do czerwca kolejnego roku (pierwszy zjazd będzie
30 września 2017 r.). Wykłady odbywać się będą w soboty, w wyznaczonych terminach, od godz. 10.00 do 16.30 w Auli A, budynku A, Wydziału Teologicznego UAM przy ul. Wieżowej 2/4. W ramach spotkań jest przewidziana Msza św. z konferencją w kaplicy Wydziału Teologicznego. Terminy zjazdów zostaną udostępnione na stronie internetowej www.katecheza.pl.

W CZASIE TEGO ETAPU FORMACJI PRZEWIDZIANE JEST TAKŻE ODBYCIE HOSPITACJI KATECHEZ DLA DOROSŁYCH W WYBRANYCH PARAFIACH.

II ETAP

Zajęcia formacyjne - 3 zjazdy od października  do grudnia następnego roku.

W CZASIE TEGO ETAPU FORMACJI PRZEWIDZIANE JEST TAKŻE ODBYCIE STAŻU POLEGAJĄCEGO NA PRZEPROWADZENIU KATECHEZ DLA DOROSŁYCH W MACIERZYSTYCH PARAFIACH KANDYDATÓW NA KATECHISTÓW.

III. REKOLEKCJE weekendowe dla kandydatów na katechistów

Trzydniowe zamknięte rekolekcje odbędą się w Domu Rekolekcyjnym św. Józefa w Morasku w dniach 08-10 grudnia 2017 roku.

ks. prof. dr hab. Jacek Hadryś
Dyrektor Szkoły Katechistów